Rolety w kasecie – niezwykle praktyczny produkt

Rolety w kasecie – niezwykle praktyczny produkt

Rolety są bardzo praktycznymi osłonami okiennymi. Są dosyć łatwe w czyszczeniu, spełniają wszystkie funkcje, jakich oczekujemy od osłon. Ponadto ich szeroka gama kolorystyczna i różnorodność materiałów sprawiają, że z łatwością dopasujemy rolety do każdego wnętrza. Nie pojawił się tu jeszcze tekst o bardzo przydatnym rodzaju rolety, jaką jest ta w kasecie. Czym ona się charakteryzuje?

Dlaczego są praktyczne?

Rolety w kasecie cieszą się coraz większą popularnością m.in. przez swoją praktyczność. Najlepszym wyborem tego produktu jest zamówienie go na wymiar w wyspecjalizowanym sklepie. Zagwarantuje nam to odpowiednie dobranie rolety, wysokiej jakości materiały oraz najlepsze porady specjalistów. Rolety te są unieruchomione, dzięki czemu przylegają do szyby. Nie przepuszcza ona więc promieni słonecznych. Posiadają one dwie prowadnice, które zabezpieczają krawędzie materiału przed uszkodzeniami, takimi jak np. siepanie się i zaciąganie. Chronią one również przed wiatrem, kiedy okno jest otwarte. Dzięki temu rolety nie pozrzucają niczego wokół siebie (ważne dla osób które ustawiają na parapetach świeczki, kwiaty etc.). Znika również problem z krzywym nawijaniem się materiału.

Rodzaje rolety w kasecie

Kasety wykonane są z aluminium lub PVC i występują w dwóch opcjach montażu: przyklejanej i przykręcanej. Kaseta aluminiowa ma zaokrąglony kształt, a PVC jest ścięta. Sam montaż jest bardzo prosty i spokojnie poradzimy sobie bez pomocy montera. Jak wcześniej wspominaliśmy występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Mowa tu nie tylko o materiałach, ale też o kasetach. Te przyklejane dostępne są w kolorach: białym, brązowym, orzech, mahoń oraz złoty dąb. W przypadku przykręcanych jest ich trochę więcej: biały, brązowy, bagienny dąb, antracyt, złoty dąb, wiśnia, winchester, orzech, mahoń i jasny dąb. Podkreślamy, że nawet w przypadku kasety przykręcanej, prowadnice są przyklejane do okna. Przed przyklejeniem elementów należy koniecznie odtłuścić okno. W tym celu do każdej zamówionej rolety w kasecie dołączamy specjalną ściereczkę M3.

Co jest ważne?

Rolety w kasecie stają się praktycznie integralną częścią okna. Nie rzucają się w oczy i to, na który montaż się zdecydujemy zależy głównie od naszych możliwości i preferencji. Przyklejane kasetki są szczególnie przydatne, dla osób które wynajmują mieszkanie. Często właściciele nie zgadzają się na ingerencję w wystrój, na wiercenie w ścianach lub oknach. Nie przekreśla to więc montażu osłony okiennej.

Dodaj komentarz