Moskitiera okienna – co powinieneś wiedzieć przed zakupem. Poradnik na rok 2021

Moskitiera okienna – co powinieneś wiedzieć przed zakupem. Poradnik na rok 2021

Moskitiera to produkt, który w dużej mierze zapewnia nam ochronę przed różnymi rodzajami owadów. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, na co zwrócić uwagę dobierając odpowiednią moskitierę należy w pierwszej kolejności zapoznać się właściwością tego produktu, jakie cechy posiada i jakie funkcje te cechy pełnią w produkcie – możliwości jest wiele. W dużej mierze przy wyborze wymarzonej moskitiery ważne jest określenie typu okna, stylu moskitiery czy odpowiedniego doboru koloru i mocowań. W tym artykule pomożemy Ci doradzić jaka moskitiera będzie dla Ciebie odpowiednia, czyli dowiesz się rodzaj produktu spełni Twoje oczekiwania i cele.

Moskitiera kontra typy okien

moskitiera posiada uchwyty blaszkowe
Moskitiera może posiadać stabilnie mocujące uchwyty blaszkowe

Jeżeli potrzebujesz klasycznej moskitiery ramkowej do okien to ogromną uwagę trzeba zwrócić na rodzaj okna, jakie posiadasz w swoim pomieszczeniu. Można posiadać okna niezlicowane, pół-zlicowane lub zlicowane. Różnice jakie są pomiędzy tymi trzema rodzajami zauważysz na zdjęciu poniżej. Całe szczęście nie musisz martwić się, że do Twojego okna nie znajdzie się odpowiednia moskitiera, ponieważ produkt ten jest w pełni elastyczny i dostosowuję się do odpowiedniego typu okna. Producenci moskitier są w pełni przygotowani na takie rozwiązania i oferują różne możliwości, takie jak np. specjalnie przygotowanie moskitiery pod konkretny typ okna. Bardzo solidne moskitiery, które w pełni dostosowują się do każdego okna proponuje sklep internetowy Czasnarolety.pl, w swojej ofercie posiada uniwersalną moskitierę ramkową.

Do okien niezlicowanych, pół-zlicowanych i niezlicowanych można dopasować każdą moskitierę
Moskitiera pasuje do okna niezlicowanego, pół-zlicowanego i zlicowanego

Moskitierę na blaszki czy sprężyny? – jakie uchwyty wybrać

Przygotowując się do założenia swojej pierwszej moskitiery mamy do wyboru różne rozwiązania. Jednym z nich są blaszki mocujące. Jest to klasyczne rozwiązanie oferowane przez prawie każdego producenta moskitier. Ich zadanie jest klasyczne tzn. mają za zadanie bezinwazyjnie zabezpieczać moskitierę i zapewniać jej stabilność w każdych warunkach. Uchwyty te w prosty sposób można montować do ramy okna. Sporym ułatwieniem jest to, że blaszki te występują w różnych wariantach (wysokościach). Dodatkowo zaletą tych mocowań jest duża odporność na korozję.

Innym i co raz to bardziej spotykanym rozwiązaniem wśród mocowań moskitier są uchwyty sprężynowe. Te rozwiązanie wydaje się proste i najmniej skomplikowane wśród rozwiązań bezinwazyjnych dostępnych w moskitierach. Uchwyt automatycznie dostosowuje się do grubości ramy oraz nie uszkadza uszczelki. Rozwiązanie sprężynowe mocowań jest również mniej widocznym sposobem w przypadku zamontowania moskitiery.

Uchwyty sprężynowe to innowacyjne zastosowanie do moskitier, prostsze w zastosowaniu niż tradycyjne blaszki
Moskitiera może posiadać innowacyjne uchwyty sprężynowe, nieuszkadzające uszczelki okna

Czy kolor siatki moskitiery ma znaczenie?

W przypadku wyboru moskitiery ważne jest, aby wybrać dobry produkt pod kątem zastosowania i komfortu. Producenci moskitier oferują nam różne rodzaje siatek w moskitierach o różnej grubości i różnych kolorach. To, na co należy zwrócić uwagę to kolor siatki. W zależności od koloru ma różne zastosowania. Dzięki czarnemu kolorowi siatki ogromnym plusem jest wyśmienita przejrzystość i możliwość swobodnej widoczności od wewnątrz pomieszczenia. Szary kolor siatki posiada natomiast inne właściwości. Ten typ zapewnia niezwykłą prywatność, czyli dam na gwarancję intymności i swobody oraz to, że widoczność z zewnątrz będzie w dużej mierze ograniczona.

Grubość profilu = trwałość moskitiery

Wybór profilu moskitiery to również niezwykle ważna sprawa i oferuje klientowi możliwość skomponowania produktu do wnętrza. Dzięki idealnej kompozycji otrzymujemy w zamian spójność w swoim wnętrzu. Solidność i spora grubość profili to niezwykle ważna cecha, którą należy się kierować przy wyborze produktu. Sprawia to, że nie musimy martwić się o jakość naszej wymarzonej moskitiery. To również ważne gdy chcemy ją w szybki i prosty sposób zamontować lub zdemontować. Mocna stabilność i trwałość produktu, cechuje moskitiery z najwyższej półki, co pozwala się cieszyć nią na długie lata.

Profil moskitiery jest silnie związany z jego elementem, czyli kołnierzem. To właśnie kołnierz jest w dużej mierze odpowiedzialny za stabilność produktu. Trwałość i wytrzymałość moskitiery jest zależna od grubości i szerokości kołnierza. Cenieni producenci moskitier w swojej ofercie mogą zaproponować kołnierze o szerokości nawet 14 mm. Taka wartość sprawia, że produkt posiada najwyższą wartość i nie straszne będą mu wszelkie warunki pogodowe czy inne czynniki oddziałujące z zewnątrz.

Moskitiera ramkowa posiada różne kolory profili
Producenci oferują różne kolory profili do moskitier

Moskitiera bez ograniczeń

Moskitiery to produkt, którego wykonanie w dużej mierze jest zależne od okna jakie posiadamy w pomieszczeniu. Duże znaczenie mają także rodzaje profilu okna oraz jego właściwości. Na szczęście producenci moskitier dają możliwości i rozwiązania, które pozwalają na dostosowywanie każdej możliwej opcji. jednym z nich jest montaż moskitiery w przypadku wywietrzników na zewnątrz okna. Najczęstszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest produkowanie moskitiery bez kołnierza w tym konkretnym miejscu. Częstym problemem jakim może wystąpić przy wyborze moskitiery to także zamontowane rolety zewnętrzne. W tym przypadku, sytuacja też nie jest nie do rozwiązania, ponieważ producenci moskitier oferują rozwiązanie na takie sytuacje, produkując moskitierę idealnie dopasowaną, która nie będzie kolidowała zamontowanej rolecie zewnętrznej.

Częstym sposobem na sprawienie, aby moskitiera stała się bardziej wytrzymała jest zastosowanie poprzecznej belki. Z reguły poprzeczkę wzmacniającą moskitierę stosuje się powyżej wysokości 1600 mm. Przez co produkt może być jeszcze bardziej stabilny czy wytrzymały np. na wszelkie warunki pogodowe czy przypadkowe obicia.

Jaką moskitierę wybrać?

Podsumowując, wiele czynników składa się, aby idealna moskitiera była tą wymarzoną, dobrze dopasowaną do Twojego okna. Na etapie wyboru, warto skupić się na podstawowych parametrach produktu i skierować się ku wyborze solidnego i pewnego produktu. W szczególności warto zwrócić uwagę co proponują nam producenci moskitier oraz czy są w stanie zaproponować nam moskitierę do każdego typu okna. Ważnym aspektem jest również
wybór m.in siatki, która w dużej mierze decyduje o przeznaczeniu produktu – może zapewniać nam prywatność lub wyśmienitą widoczność. Jeżeli jesteś zainteresowany innym sposobem, który zapewnia w pełni prywatność i swobodność w pomieszczeniu, to polecamy zapoznać się z żaluzjami drewnianymi i bambusowymi.

Dodaj komentarz