Żaluzje i rolety w trendach wnętrzarskich w 2021 roku

Żaluzje i rolety w trendach wnętrzarskich w 2021 roku

Rok 2021 w trendach wnętrzarskich zdecydowanie należy do bycia w zgodzie z naturą. Z pewnością sytuacja związana z pandemią COVID-19 przyczyniła się do zmiany stylu życia i pragnienia ucieczki od współczesnego, zbyt szybkiego świata oraz powrotu do korzeni. Budzi się w każdym z nas coraz większa świadomość ekologiczna, ale też potrzeba osiągnięcia harmonii z otaczającym środowiskiem. To odzwierciedlenie możemy zauważyć w modnych w tym roku stylizacjach wnętrz. Odnaleźć je można również we wszelkich dodatkach do wnętrz – nawet takich jak żaluzje czy rolety.

Modne kolory w pomieszczeń w 2021 roku.

stonowane kolory natury w modnym wnętrzu w 2021 roku
Kolory natury w modnym wnętrzu w 2021 roku

Ten sezon będzie należał do barw przyrody. Królują odcienie beżowe, szarości, rdzawe, zielone oraz brązowe. Szczególnie modny pozostaje musztardowy, butelkowa zieleń czy antyczny róż.  Mogą być one wykorzystywane zarówno w całości pomieszczenia, jak i jako dodatki czy małe akcenty (szczególnie te kolory bardziej wyraziste). Odcienie natury mogą pozytywnie wpływać na psychikę, uspokajać, zmniejszać napięcie, a co szczególnie ważne – zwiększać poczucie bezpieczeństwa. Żeby żyć w zgodzie z naturą i otaczającym nas światem musimy żyć w zgodzie ze sobą i zadbać o swój osobisty komfort.

W tym roku chwalimy minimalizm jako styl życia i sposób urządzania wnętrz. W związku z tym, że we wnętrzach królują barwy Ziemi, wracamy do źródeł i prostoty. Według zasady less is more. Tu wkracza filozofia minimalizmu, która zakłada uproszczenie swojego życia i wyeliminowaniu rozpraszających elementów. Minimalistyczne pomieszczenia są to więc stonowane kolory połączone w jak najmniejszej ilości, brak nadmiaru ozdób, stawianie jakości przed ilością, wolna przestrzeń i odpowiednie operowanie światłem. Są to wnętrza coraz częściej bogate w ekologiczne materiały. Dlatego też najpopularniejszym stylem w 2021 roku stał się japandi.

Japandi – trend czy styl życia?

wnętrze w stylu japandi
Styl Japandi

Japandi to mieszanka stylów, która czerpie z nich wszystko, co najlepsze. Ze stylu skandynawskiego, do tej pory tak docenianego, zapożyczyła prostotę, stonowane barwy i naturalne materiały. Charakteryzuje się cechami minimalistycznymi, wymienionymi wyżej. Możemy zauważyć nawiązania do stylu japońskiego, czyli do natury przemijania i doceniania każdej niedoskonałości wynikającej z otoczenia – nierówna faktura, naturalne elementy. Styl ten skupia się na kolorach ziemi, ograniczeniu zbędnych dodatków i wyborze mebli, dodatków wykonanych z ekologicznych materiałów takich jak drewno czy bambus.

Żaluzje – modny dodatek do wnętrz.

Żaluzje drewniane w pomieszczeniu
Żaluzje drewniane

Ciekawym uzupełnieniem modnych w 2021 roku wnętrz będą rolety lub żaluzje wykonane w duchu less is more. Jest to dobry moment na ich wybór, czyli sezon wiosenno-letni, kiedy ze względu na promienie słoneczne i nagrzewanie się pomieszczeń decydujemy się na zakup nowej aranżacji okiennej lub po prostu jej wymianę. Posiadamy w naszej ofercie żaluzje poziome wykonane z wysokiej jakości drewna lipowego lub bambusu. Świetnie sprawdzą się w wyżej opisanych trendach jako uzupełnienie pomieszczenia oraz praktyczne zastosowanie. Są minimalistyczne, eleganckie, a w ofercie posiadamy dość rozbudowaną gamę kolorystyczną. Lamele dostępne są zarówno w kolorze drewna naturalnego, mahoniowego czy orzechowego które nadadzą pomieszczeniu ciepła i przytulności, jak i w kolorach surowszych m.in. szarości czy beżu, które są najbardziej uniwersalne, a z punktu widzenia psychologicznego mogą uspokajać, łagodzić stres i nie męczą nawet zastosowane w dużych ilościach. Dużym plusem tych żaluzji jest ich duża odporność na światło, nie odkształcanie się pod wpływem temperatury oraz klimatyczność.

Rolety – uniwersalne rozwiązanie w pomieszczeniu.

Kobieta przechodzi przez pomieszczenie, a w tle są rolety.
Roleta jednolita wewnętrzna

W naszej ofercie posiadamy również rolety, które mogą stanowić świetny dodatek kolorystyczny do aranżacji. W tym roku szczególnie modnymi propozycjami są barwy takie jak: terakota, ceglany, musztardowy, antyczny róż, ciemnozielony i ziemisty. Połączone z wszelkimi odcieniami beżu stworzą modne i przytulne wnętrze. Są dopasowane do każdego rodzaju okna i solidnie wykonane, a materiał porusza się w świetle szyby. Plusem tych rolet jest również uniwersalność w dobraniu ich do pomieszczenia. Różnorodność kolorów, wzorów, stopnia zaciemnienia daje możliwość dopasowania do indywidualnych preferencji.

Dodaj komentarz