Verticale – osłony okienne nie tylko do biura.

Verticale – osłony okienne nie tylko do biura.

Przy szerszym omawianiu osłon okiennych, które są dostępne w naszym sklepie, warto przybliżyć mniej popularny w domach, jednak bardzo ciekawy produkt, czyli żaluzje pionowe – verticale. Jest ona ciekawym rozwiązaniem na duże, niestandardowe okna. Często wybierana jest do montażu w biurach i z tym też jest głównie kojarzona. Jak to jednak wygląda w praktyce?

Verticale w biurach

Ze względu na swoją budowę żaluzje pionowe mają najwięcej zastosowań w dużych pomieszczeniach, a szczególnie w biurach. Są najlepszym rozwiązaniem przy zasłanianiu dużych okien, tym bardziej że są to żaluzje wykonywane na wymiar. Możemy więc wykonać je nawet do specjalnych rozmiarów. Wykorzystywane są również do podzielenia pomieszczenia biurowego lub do oddzielenia stanowisk pracy. Umożliwiają więc stworzenie komfortowych warunków do pracy bez potrzeby większego ingerowania w pomieszczenie. A co ważne, nadal zapewniają poczucie prywatności i komfort pracy.

Vertical – jak wygląda?

Białe żaluzje pionowe na oknach w biurze
Verticale w biurze

Żaluzje pionowe składają się z rynny (która występuje u nas w kolorze białym lub srebrnym), w której zamontowane są podłużne lamele. Sterowane są systemem sznurkowo-koralikowym. Mamy możliwość zamontowania ich przy pomocy przykręcanych uchwytów do ściany, wnęki okiennej lub do sufitu. Miejsce montażu jest zależne od indywidualnych preferencji i daje możliwość różnorodności w mocowaniu inwazyjnym. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Z naszą instrukcją obsługi każdy bez problemu poradzi sobie z zamontowaniem żaluzji 😊

Lamele pionowe, które możemy dobrać do żaluzji występują w dużej gamie kolorystycznej i charakteryzują się różnymi stopniami przepuszczalności światła. Wybrana grupa materiałów posiada atest niepalności (te które są oznaczone symbolami WTC 240-WTC268), co w niektórych przypadkach jest bardzo istotną cechą produktu. Wiszące pasy są lekkie i łatwe w utrzymaniu w czystości. Verticale nie zbierają też kurzu w takim stopniu jak wiszące zasłony lub klasyczne żaluzje poziome. Co najważniejsze, jest to bardzo dobra wiadomość dla alergików. Ich codzienna pielęgnacja jest prosta – wystarczy przetrzeć suchą szmatką lub miotełką do kurzu. A co z zaciemnieniem okna? Poprzez ustawienie lameli możemy sterować ilością światła, które wpada do pomieszczenia. Możemy zmienić kierunek padania promieni, całkowicie zaciemnić itp. Przy zakupie verticali wybieramy stronę, do której będą ściągały się lamele. Może być całkowicie do lewej, całkowicie do prawej lub jak kurtyna od środka w obie strony lub od zewnątrz w obie strony. Jest możliwość zsuwania i rozsuwania na całej długości szyny, obracania lameli wokół własnej osi.

Do jakich pomieszczeń w domu?

Żaluzje pionowe na oknie
Verticale na oknie

Verticale świetnie sprawdzą się również w domu. Tak jak pisaliśmy wyżej są dobrym rozwiązaniem na osłonięcie dużych okien. Plusem, takim od strony wnętrzarskiej, jest optyczne powiększanie pomieszczenia dzięki verticalom. Szczególnie w pomieszczeniach z jasną kolorystyką i dobrze oświetlonych. Od strony południowej lub zachodniej, gdzie słońce utrzymuje się najdłużej. Żaluzje nadają klasyczny i elegancki wymiar pomieszczeniom, dlatego też idealnie pasują do salonu czy też gabinetu. Świetnie wpasują się w klimat pomieszczenia nadając mu nowoczesny charakter. Są idealnym rozwiązaniem na lata. Nie sprawdzą się za to w łazience lub kuchni, ze względu na dużą wilgotność powietrza i duże prawdopodobieństwo pobrudzenia podczas gotowania. Ale, tak jak pisaliśmy w tekście o odpowiednim dobraniu osłon do pomieszczeń, zarówno kuchnia, jak i łazienka są najbardziej wymagającymi w domu. Dlatego zakup aranżacji okiennych do tych pomieszczeń musi być przemyślany, żeby nie być zawiedzionym produktem, który nie spełni konkretnych wymagań i nie sprosta warunkom w pomieszczeniu.

W przypadku, kiedy chcemy osłonić okna o niestandardowym rozmiarze i kształcie, jest możliwość zamówienia verticali skośnych. Po otrzymaniu wymiarów oraz zdjęć poglądowych są one produkowane przez naszych specjalistów. Tak, aby pasowały do konkretnego okna i dobrze się prezentowały. Jest to jednak o wiele bardziej skomplikowane zamówienie, a co za tym idzie bardziej czasochłonne.

Przedstawiliśmy państwu kolejny, ponadczasowy produkt. Jest wykorzystywany w konkretnych pomieszczeniach, a głównie w biurach. Tam najbardziej można wykorzystać jego zastosowanie i osłonić duże okna. Podsumowując, verticale są bardzo praktyczną osłoną i nie wychodzą z trendów od lat.

Dodaj komentarz